Anne Şehir

Her şey, Gebze İlyas Bey Ortaokulunda çocuğunu bekleyen annelerimizin okul müdiresi tarafından fark edilmesiyle başladı. Annelerimizin boş zamanlarını değerlendirmeleri için onlara okul içinde spor yapıp, sosyalleşebilecekleri alanlar açıldı. Aynı okulda birinci ayın sonunda 80, üçüncü ayın sonunda 600 annemiz programa dahil oldu. Proje, 21 Kasım 2016 tarihinde “Evden Okula, Haydi Anneler Spora” adıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde bütün bir şehre yayıldı. Bugün ise çok yönlü bir gelişim programı olan Anne Şehir adıyla daha kapsamlı ve yaygın bir sosyal sorumluluk projesine dönüştü.

Anne Şehir; spordan sağlık taramalarına, eğitimden sosyal ve kültürel etkinlilere kadar geniş bir perspektifte, çalışan ya da ev kadını olan annelerimizin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla hizmet veriyor.

Anne Şehir; Kocaeli’nde yaşayan her yaştan annemize hayatın içinde nefes alanları açıyor, annelerimize aktif hayatın bir parçası olabilecekleri fırsat sunuyor, faaliyetler düzenliyor.

Anne Şehir; annelerimize “Ben de Varım” deme imkânı sunuyor. Çünkü annelerimizin huzuru ve mutluluğunun önce çocuklarına ve ailelerine, sonra toplumun her kesimine yayılacağı inancıyla hareket ediyor.

Anne Şehir; fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden sağlıklı bireylerden ve güçlü ailelerden oluşan bir toplum için çalışıyor.

Anne Şehir; uzun vadede toplumsal refahın anahtarının kadınlar olduğu bilinciyle 40 anneyle başlayan yolculuğuna bugün 60 bin anne ile devam ediyor.

Anne mutluysa,

çocuklar mutlu, aile mutlu.

Aile mutluysa toplum…

Toplum mutluysa memleket…

Mutlu anneler,

mutlu bir gelecek demek.