Çocuk Hizmetleri

Çocuk hizmetleri kapsamında; okul öncesi eğitim sınıfları, çocuk gelişim atölyeleri, çocuk oyun alanları, eğlenceli atletizm, binicilik eğitimi, çocuk zumbası ve eğitim hizmetleri gibi birçok hizmet sunulmaktadır. Çocuk gelişim atölyelerinde ise; çocuk zumbası, hareketli hayaller atölyesi, drama atölyesi, at biniş eğitimleri, minik kâşifler atölyesi, minik eller atölyesi, dans ve ritim atölyesi, bağlama atölyesi, mental aritmetik, düşümde drama ve akıl oyunları atölyeleri ile çok farklı konularda çocukların bilgi, beceri ve duygusal gelişimlerine katkı verecek birçok etkinlik düzenlenmektedir. Bunların yanı sıra, Ramazan şenlikleri, ailemle birlikte çocuk etkinlikleri gibi birçok faaliyetlerde sunulan hizmetler arasındadır. 

Merkezlerimizde bulunan Anne Yanı Sınıflarımız  (okul öncesi sınıfları) ile anneler gün içerisinde etkinliklere katılırken çocuklar sınıflarda uzman eğitmenlerimiz tarafından okul öncesi eğitimi ile desteklenmektedir. Bununla birlikte şehrin merkezinde bulunan bebek bakım kabinimizde bebeklerin/çocukların öz bakım ihtiyaçlarının ebeveynleri tarafından karşılanması sağlanmaktadır.

Lokomotif çocuk köyü, kendi kahramanlarını yetiştirmek için çocuklarla ilerleyen aynı zamanda aile odaklı çalışmalar da sürdüren, doğadan bilime, sanattan spora, gastronomiden psiko-sosyal etkinliklere farklı atölyeler, programlar barındıran, çocukların hem ruhlarına hem bedenlerine hem de beyinlerine seslenen, onları tanımak ve mümkün olduğunca kendilerine tanıtmak sloganıyla yola koyulan, çocuklarımızı şefkatle ve sevgiyle mutlu bir geleceğe taşıyacak olan öncü bir çalışmadır.

Lokomotif çocuk köyünde, “Mutlu Şehir Mutlu Çocuk” sloganı ile çocuklar, özgürce kendilerini ve yaşamı keşfedebileceklerdir. “Çocuk büyür anıları kalır” çocukların anılarında yer almak için özgün fikir ve sınır tanımaz hayallerle dolu olacak olan Lokomotif Çocuk Köyümüz; çocukların ve ailelerin sosyalleşip mutlu olduğu bir Kocaeli oluşturmak için yola çıkmıştır.