Spora Başlama Yaşı Olmadığı Gibi, Bitirme Yaşı da Yokmuş

Spora Başlama Yaşı Olmadığı Gibi, Bitirme Yaşı da Yokmuş

Ben Karamürsel'den Birsel; 

Her yaşta spora gönül verebiliriz. Spora başlama yaşı olmadığı gibi, bitirme yaşı da yokmuş. Sağlıklı yaşamın yolunun spordan geçtiğini, 45 yaşında fark ettiğimi, şimdiye kadar hiçbir spor faaliyetlerine katılmamış olmamın üzüntüsü ile başlıyorum.

Hareketsiz yaşamın doğal sonucu olarak, çabuk yorulma, zinde olmama, kilo alımı, halsizlik durumları ortaya çıkmasıyla “Kocaeli Anne Şehir” faaliyetlerine katılmaya karar verip, olumlu etkilerini zaman geçtikçe görmeye başladım.

Günlük hayatın monotonluğundan kurtulup, sağlıklı yaşam kalitemizin artmasına, uzun yürüyüş ve merdiven çıktığımda nefesimin kesilmesini, çabuk yorulmama, beslenme alışkanlığımın değişmesi, kilo azalması, daha dinç ve zinde olmamı sağladı.

Bu aktivitelere emeği geçen herkese ve bize her konuda yardımcı olan, yapamadığımız hareketleri en doğru biçimde yapana kadar bize tekrar tekrar göstermesiyle, içtenliği ile Hocamız M. Hanıma teşekkür ederim.

 

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım