Spora Gelen Teyzenin, Ablanın Derdine, Sevincine Ortak Olun

Spora Gelen Teyzenin, Ablanın Derdine, Sevincine Ortak Olun

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın Türkiye’ye model olan “Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi”nde görev yapan antrenörleriyle biraraya geldi. Antrenörlerin sadece bir spor projesi içinde yer almadıkları söyleyen Dr. Yeşildal, “Sizler, evinden çıkıp spor yapmaya gelen o teyzelerin, ablaların derdine, hikayesine ortak olmalısınız. Buna cevap verecek bir iletişim hattı kurmalısınız. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’ni en üst düzeyde temsil etme hakkınız var” dedi.

KİTLE İLE İLETİŞİM KURMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi antrenörlerinin yanı sıra Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürü Nagehan Malkoç da hazır bulundu. Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, toplantıda kitle ile empati ve gönül diliyle iletişim kurma yöntemleri konusunda antrenörlere altın değerinde tavsiyelerde bulundu.

SEVİNCİ, DERDİ PAYLAŞIN
Dr. Yeşildal, Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi’nin sadece bir spor projesi olarak görülmemesi gerektiğini söyledi. “Sizler, evinden çıkıp spor yapmaya gelen o teyzelerin, ablaların derdine, hikayesine ortak olmalısınız. Sevinçlerini de dertlerini de dinlemelisiniz. Buna cevap verecek bir iletişim hattı kurmalısınız. İletişimde Çince konuşmak olmaz” dedi.

EN ÜST DÜZEYTE TEMSİL ETME HAKKINIZ VAR
Büyükşehir Belediyesi’nin Şeyh Edebali’nin “İnsani Yaşat ki, Devlet Yaşasın” felsefesiyle bugüne kadar hizmetlerini gerçekleştirdiğini hatırlatan Dr. Yeşildal, Evden Okula Haydi Anneler Spora Projesi’nin antrenörlerinden de aynı görüş ışığında yol almalarını istedi. Bu projede antrenörlerin önemli sorumluluğu olduğunun altını çizen Dr. Yeşildal, “Siz, oraya gelen herkesin hayatında bir Büyükşehir Belediyesisiniz. Bir yaşlımızın sağlık hizmetine ihtiyacı olduğunu öğrendiğinizde yapacağınız bir telefonla Büyükşehir Belediyesi sağlık hizmetlerini aramak olmalı. Vicdanen bir ilgi alanı oluşturmalısınız. Projemizin manevi tarafı budur. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyemizi en üst düzeyde temsil etme hakkınız var” dedi.

DİRİLİŞİN EN ÖNEMLİ KİMLİĞİ
Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, antrenörlerin ilgiyle takip ettiği konuşmasında kadınların dirilişin en önemli kimliği olduğunu ifade etti. Genel Sekreter Yardımcısı, Türkiye’ye örnek olan projenin, evde televizyon karşısında oturan, sosyal hayattan uzak, kendini evine kapatmış ve bu nedenle obeziteden, tansiyon ve şekere kadar birçok hastalığa maruz kalan kadınların hayatına adeta savaş açtığını söyledi. Sohbet havasında geçen toplantıda söz alarak görüşlerini dile getiren antrenörler ise, böylesine önemli ve anlamlı projede görev almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım